Koło języka angielskiego

ROK SZKOLNY 2008/2009

W TYM ROKU NA ZAJĘCIACH POZNAJEMY KULTURĘ KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH. BYLIŚMY JUŻ NA WIRTUALNEJ WYCIECZCE PO KANADZIE, POZNALIŚMY JEJ ZWIERZĘTA, NARODOWE ŚWIĘTA A TAKŻE POTRAWY.

NIE TYLKO MY POZNAJEMY KULTURĘ INNYCH KRAJÓW. DZIELIMY SIĘ NASZĄ WIEDZĄ Z MŁODSZYMI. Z OKAZJI ŚWIĘTA HALLOWEEN ZŁOŻYLIŚMY WIZYTĘ W DWÓCH PRZEDSZKOLACH NASZEGO MIASTA , W PP NR 3 PRZY ULICY STRZECÓW BYTOMSKICH I PP NR 42 PRZY ULICY SŁOWACKIEGO.

UCZENNICE KLASY VI B PRZEBRAŁY SIĘ ZA CZAROWNICE, ALE BUDZIŁY WŚRÓD MALUCHÓW RADOŚĆ, A NIE PRZERAŻENIE . WSPÓLNIE Z UCZNIAMI KLASY IV C I VI C PRZEDSTAWILIŚMY TEATRZYK CIENI I POPROWADZILIŚMY KILKA KONKURSÓW. KAŻDY PRZEDSZKOLAKÓW OTRZYMAŁ NAGRODĘ I OKOLICZNOŚCIOWĄ KARTKĘ W PODZIĘCE ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ. IT WAS GREAT FUN!

PLANUJEMY ZNÓW SIĘ TAM POJAWIĆ W GRUDNIU

NADAL ŚCIŚLE WSPÓŁPRACUJEMY Z PRZEDSZKOLEM NR 42. PRZY KAŻDEJ OKAZJI ŚWIĄT W KALENDARZU KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH ZAZNAJAMIAMY PRZEDSZKOLAKI Z TRADYCJAMI I OBCHODAMI TYCH SZCZEGÓLNYCH DNI. PRZY OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA WIELKĄ  RADOŚĆ SPRAWILIŚMY STARSZAKOM WŁASNORĘCZNIE ZROBIONYMI RUDOLFAMI I ŚWIĄTECZNYMI ZABAWAMI.

VALENTINE’S DAY

TRADYCJĄ W NASZEJ SZKOLE JEST POCZTA WALENTYNKOWĄ. KAŻDY MA SZANSĘ PRZEKAZAĆ ANONIMOWO WALENTYNKĘ OSOBIE KTÓRĄ DARZY SYMPATIĄ. JAK CO ROKU UCZENNICE DZIAŁAJĄCE W KOLE JĘZYKA ANGIELSKIEGO I SAMORZĄDZIE SZKOLNYM  BAWIŁY SIĘ W LISTONOSZY.

OCZYWIŚCIE NIE PRZEGAPILIŚMY OKAZJI I ODWIEDZILIŚMY NASZE ZAPRZYJAŹNIONE PRZEDSZKOLE. POMOGLIŚMY DZIECIOM WYKONAĆ WALENTYNKI, NIE ZABRAKŁO TEŻ ZABAW I KONKURSÓW.

„Wielkanoc po angielsku”

Tym razem uczniowie klasy VIb zaprezentowali przedszkolakom z PP nr 42 zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Oprócz tego była  konkursy z nagrodami i zabawa. Najwięcej emocji wzbudziły wyścigi rzędów z jajkami. Starszaki wykonały ozdoby świąteczne z pomocą starszych kolegów i koleżanek, otrzymały kartki i świąteczny prezent dla przedszkola. Natomiast uczniowie w podziękowaniu dostali czekoladowe jajeczka.

Happy Easter!

I to już koniec wspólnej przygody przedszkolaków z PP nr 42 i Koła Języka Angielskiego. Tym razem to przedszkolaki zawitały z wizytą do szkoły. Poznały słówka związane z wakacjami na plaży, bawiły się i pracowały w grupach, a na koniec narysowały na tablicy interaktywnej wspólną wakacyjną pocztówkę. Szkoda, że to już ostatnie spotkanie ze starszakami i ich panią.

Dziękujemy i do zobaczenia w I klasie!!!

Wizyta w Państwowym Gimnazjum nr 9

20 marca 2009 uczniowie klasy VIb i IVc złożyli wizytę klasie I w gimnazjum. Tematem lekcji były tradycje związane obchodami Dnia Świętego Patryka,  dla nas nie nowe, bo był to temat jednego z naszych spotkań.

Po budynku szkoły oprowadziła nas Pani Marzena Stojek, nauczycielka języka angielskiego. Mieliśmy też okazję poznać Panią Dyrektor gimnazjum Joannę Raźniewską. Dla uczennic z klasy szóstej to doświadczenie, które pozwoliło im zapoznać się niedaleką przyszłością-nową szkołą.

ROK SZKOLNY 2007/2008

Hi! We are pupils of 5th grade and we love our English classes!

Na zajęciach koła języka angielskiego świetnie się bawimy i lubimy na nie chodzić, bo są inne niż lekcje tego przedmiotu. Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych, rozwiązujemy różne łamigłówki językowe i pracujemy nad projektami. Obecnie przygotowujemy przedstawienie kukiełkowe pod tytułem „The Queen’s dog” i mamy zamiar zaprezentować je w zaprzyjaźnionych przedszkolach. Great fun!

KOŁO JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS VI

HELLO!

TO MY! UCZNIOWIE KLAS SZÓSTYCH. NA ZDJĘCIACH MOŻECIE ZOBACZYĆ FRAGMENTY NASZEGO PRZEDSTAWIENIA –PARODII  PRZYGOTOWANEGO Z OKAZJI DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA – PATRONA IRLANDII. BYŁO BARDZO WESOŁO I UDAŁO NAM SIĘ WPRAWIĆ WSZYSTKICH UCZNIÓW  W DOBRY HUMOR. ASIA WCZUŁA SIĘ W ROLĘ BLOND DZIEWECZKI Z IRLANDZKIEJ LEGENDY, DOMINIKA BYŁA DIABOLICZNYM SKRZATEM, A PAULINA PROSTACZKIEM JOE. WSZYSCY ZRYWALI BOKI ZE ŚMIECHU.

ALE TO NIE WSZYSTKO CO ROBIMY NA ZAJĘCIACH.

TŁUMACZYMY PIOSENKI, OPOWIADAMY O SWOICH ULUBIONYCH WYKONAWCACH, OGLĄDAMY FILMY W ANGIELSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ. CZĘSTO SAMI PROPONUJEMY TEMATY NASZYCH SPOTKAŃ.

SEE YOU!

Zajęcia prowadzi p. Iwona Kępczyńska.