Szkolny Klub Europejski

W zajęciach naszego klubu bierze udział 16 uczniów klas piątych i szóstych. Spotykamy się w każdy czwartek na 7 godzinie lekcyjnej.

Na zajęciach poznajemy historię powstania Unii Europejskiej oraz poznajemy kulturę i zwyczaje  państw członkowskich.

Zajęcia są bardzo zróżnicowane. Często pracujemy w bibliotece szkolnej korzystając ze zbioru podręcznego i stanowisk komputerowych. Wyszukujemy zadane informacje i opracowujemy tematy zajęć.

Opiekun koła pani Katarzyna Trojanowska

Dnia 4 grudnia 2008 roku pojechaliśmy na wycieczkę edukacyjną:

„Dziedzictwo kulturowe Wrocławia – miasto wielu kultur”.

Odwiedziliśmy Muzeum Narodowe z wystawą rzeźb Magdaleny Abakanowicz i Panoramę Racławicką -  europejską perełkę malarstwa panoramicznego.

Do Wrocławia pojechaliśmy Polskimi Kolejami Państwowymi, mogliśmy zwiedzić zabytkowy dworzec we Wrocławiu, ogromną frajdę sprawiła nam przejażdżka  pociągiem.

Szkolny Klub Europejski od dawna działa w naszej szkole. W tym roku spotykamy się w środy na 7 i 8 lekcji. Wybraliśmy sobie własna nazwę: Stowarzyszenie Myślących Europejczyków. Naszym celem jest poznanie tematyki europejskiej poprzez  organizację imprez szkolnych i zabawę.

Wzięliśmy udział w spotkaniu Szkolnych Klubów Europejskich województwa opolskiego organizowanym przez Dom Europejski we współpracy z Urzędem Marszałkowskim. Na spotkaniach poznajemy kulturę i historię państw należących do Unii Europejskiej.

Dużą popularnością cieszy się cykl kulinarny w czasie, którego sami przyrządzamy charakterystyczne potrawy państw unii. Hitem była wykonana przez nas pizza. Zajadaliśmy się tym specjałem Italii w wyśmienitych humorach.

Bierzemy udział w VI edycji projektu Komitetu Integracji Europejskiej  „Moja szkoła w Unii Europejskiej”. Przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy lekcje dla wszystkich uczniów naszej szkoły pod tytułem „Polak w Unii Europejskiej”. Koledzy miło nas przyjęli, a i nam podobała się rola nauczyciela.

Opiekunem naszego klubu jest pani Katarzyna Trojanowska.

Przygotowały Myślące Europejki.