Koło historyczne

SZKOLNE KOŁO HISTORYCZNE

Poszukiwacze skarbów

Nasze koło zrzesza miłośników historii, którzy pragną pogłębiać swoją wiedzę i chcą  aktywnie poznawać historię ojczystą.

W maju uczniowie działający w kole reprezentowali naszą szkołę na XXV Ogólnopolskim Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte w Odrzywole.

Z całej Polski zjechały delegacje szkół zrzeszonych w Klubie aby uczcić pamięć Obrońców Westerplatte.

Inauguracja sympozjum była bardzo uroczysta, rozpoczęła się mszą świętą i przemarszem pocztów sztandarowych przez miejscowość Odrzywół do szkoły.

W czasie akademii  wszystkie delegacje otrzymały pamiątkowe plakiety.

Odwiedziliśmy Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

Spotkaliśmy się z Honorowym Hubalczykiem: Panem Marianem Zachem, który pokazał nam swoje zbiory pamiątek z okresu II wojny światowej.

Opowieści podpułkownika i jego dom, który jest prywatnym muzeum zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Złożyliśmy kwiaty pod Szańcem Hubala – mjr Henryka Dobrzańskiego.

Sympozjum zakończyło się ogniskiem, przy którym nie zabrakło patriotycznych pieśni.

Opiekun Koła Historycznego: Katarzyna Trojanowska  J J J