Koło matematyczne

Zajęcia prowadzi pani mgr Elżbieta Pasternak

Na kółku matematycznym jest naprawdę ciekawie. Omawiamy tu zadania wykraczające poza program nauczania na normalnych lekcjach. Na te zajęcia chętnie przychodzą dzieci z klas IV-VI. Serdecznie zapraszamy tych, którzy są gotowi podjąć się temu wyzwaniu.

Na kole realizuje się najprzyjemniejszą formę nauki matematyki – przez zagadki, zabawy, ciekawostki. Jest trochę magii i tajemnicy. Zaproponowane eksperymenty i ćwiczenia pomagają uczniom doskonalić umiejętności potrzebne w szkole, takie jak: rozwijanie wyobraźni, nauka korzystania z instrukcji, zachęta do poznawania coraz trudniejszych problemów matematycznych. Ich analizowanie często wywołuje u uczniów reakcje typu: „Jak to? To niemożliwe! Dlaczego?”, zmuszając do zastanowienia i  uruchomienia mechanizmów prawdziwego matematycznego myślenia. Materiał jest na tyle ciekawy, że zachęca wszystkich uczniów do czynnego uczestniczenia w zajęciach, bo nauka matematyki jest zajmująca, zabawna a nawet magiczna.

Dzieci brały udział w Olimpiadzie Matematycznej na szczeblu szkolnym i miejskim.

Najlepiej spisał się Łukasz Trojan -  uczeń klasy 6c.