Koło polonistyczne

Dwa razy w tygodniu w naszej szkole odbywają się zajęcia Koła Polonistycznego:

w poniedziałki i środy na 8 lekcji.

Opiekunami kół są panie: Katarzyna Gogolok i Dorota Polit-Szczotka.

Mogą w nich uczestniczyć wszyscy chętni uczniowie z klas IV-VI.

Zajęcia prowadzone są w różnych formach: bawimy się w teatr, przygotowujemy uroczystości szkolne, doskonalimy sprawności językowe, uczymy się poprawnej recytacji, czytania i pisania, a także poszerzamy swoją wiedzę przygotowując się do różnego rodzaju konkursów. To nie tylko czas na naukę, ale również zabawa.

W grudniu przygotowaliśmy program artystyczny na spotkanie Dyrektorów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego dnia 11 XII.

Połączyliśmy siły z  Kołem Języka Angielskiego prowadzonym przez p. Teresę Mokrzycką z uczniami klas drugich i trzecich, którzy oczywiście w j. angielskim zaprezentowali historię o bałwanku oraz zaśpiewali piosenki nawiązujące do nadchodzących świąt.

W przedstawieniu „Prawdziwe Boże Narodzenie” wzięli również udział uczniowie klasy I c i III a – recytowali wiersze i akompaniowali do śpiewanych kolęd.