Koło przyrodnicze

Klub odkrywców przyrody „IGUANA”

Cele:

1. Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów zjawiskami spotykanymi w życiu codziennym.
  2. Przygotowanie uczniów do konkursów przyrodniczych i ekologicznych.
  3. Motywacja do wykonywania różnych zadań o charakterze proekologicznym.
  4. Pogłębienie wiedzy przyrodniczej.
  5. Kształtowanie właściwych postaw ekologicznych i prozdrowotnych.
  6. Nauka współdziałania w grupie.
  7. Nauka poprzez zabawę.
  8. Wykształcenie u uczniów umiejętności wybierania i prezentowania informacji z literatury popularnonaukowej, korzystanie z Internetu  i encyklopedii multimedialnych.

Zajęcia klubu przeznaczone są dla uczniów, którzy w naturalny sposób interesują się otaczającym światem. Na zajęciach mogą w atrakcyjny sposób spędzać wolny czas, wzbogacając jednocześnie swoją wiedzę przyrodniczą.

Podczas zajęć uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania przyrodnicze poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń i obserwacji przyrodniczych przy użyciu odpowiednich przyrządów, uczestnictwo w wycieczkach, zbieranie, selekcjonowanie i wartościowanie informacji oraz opracowanie i prezentowanie wyników doświadczeń i obserwacji w formie plakatów.

Klub prowadzi p. Iwona Szewczyk.

Oto kilka fotek z naszych zajęć w roku szk. 2008/2009

Rok szkolny 2007/2008

Wigilia „Klubu odkrywców przyrody IGUANA”.

Dnia 17 grudnia nasz klub zorganizował wspólną Wigilię.

Wszyscy przynieśli poczęstunki i smakołyki, którymi dzieliliśmy miedzy sobą. Tradycyjnie nasza Wigilie rozpoczęliśmy dzieleniem się opłatkiem i składaniem życzeń. Po złożeniu życzeń śpiewaliśmy kolędy. Śpiewaliśmy i równocześnie jedliśmy pysznego murzynka naszej koleżanki Kasi. Na koniec wszyscy wyszliśmy z uśmiechami na twarzy.

Wizyta w schronisku.

W listopadzie 2007 roku członkowie klubu przyrodniczego ,,iguana” ogłosili zbiórkę karmy, koców i innego rodzaju jedzenia, na rzecz schroniska w Opolu. Zebraliśmy sporą ilość jedzenia i udaliśmy się do schroniska 3.12.2007r. Zobaczyliśmy tam biedne, porzucone zwierzęta, które potrzebują miłości i kochającego właściciela. Były tam dorosłe psy i koty jak i malutkie szczeniaczki z kociakami , a wszystkie chciały by mieć swój dom. Po wizycie w schronisku postanowiliśmy pomóc tym przyjaznym zwierzętom jeszcze raz.  Ogłosiliśmy następną zbiórkę. Zaczęliśmy sprzedawać ciasto za symboliczną złotówkę (niektóre po 1,50 lub 2,00 zł) , a pieniądze przeznaczyć na schronisko. Jeśli też chcielibyście pomóc kupcie kawałek ciasta kiedy będzie sprzedawane, a gdy ogłoszona będzie zbiórka przynieście trochę karmy, kaszy lub koc.