Koło teatralne

Na zajęcia KÓŁKA TEATRALNEGO w języku angielskim uczęszczają uczennice klas piątych i szóstych. (18 osób). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w środy od 13.40 do 14.25. W zajęciach KÓŁKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla dzieci młodszych uczestniczą uczniowie klas drugich i trzecich (18 osób). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w środy na ósmej godzinie lekcyjnej (14.35-15.20).

Oba zajęcia prowadzone są przez Teresę Mokrzycką.

Na kółku teatralnym i kółku j. angielskiego realizujemy następujące zadania:

- przygotowujemy okazjonalne przedstawienia (Halloween, Christmas).

- opracowujemy znane bajki w języku angielskim i dostosowujemy je do poziomu uczniów.

- tworzymy scenografię i kostiumy.

- uczymy się piosenek związanych z kalendarzem świąt i piosenek popularnych wśród młodzieży.

- zaznajamiamy się z różnicami i podobieństwami w zwyczajach i tradycjach związanych z obchodami świąt.

Główny cel: wzbogacenie słownictwa,

nauka przez zabawę,

doskonalenie pisowni w języku angielskim,

ośmielenie ucznia przed publicznym wystąpieniem,

nauka dykcji,

ćwiczenie języka ciała (wyrażanie emocji)

Z okazji Halloween na kółku teatralnym przygotowaliśmy przedstawienie „THE MISSING SKELETON, które zostało zaprezentowane przed uczniami naszej szkoły

Z okazji Święta KEN na kółku j. angielskiego przygotowaliśmy przedstawienie „CZERWONY KAPTUREK” w języku angielskim (LITTLE RED RIDINGHOOD).

Z przedstawieniem tym odwiedziliśmy przedszkole nr 25. Zrobiliśmy dla przedszkolaków pamiątkę naszego spotkania:

ilustracje, ilustracje dla dzieci, Czerwony Kapturek

CZERWONY KAPTUREK

LITTLE RED RIDINGHOOD

Uczniowie klasy III Publicznej Szkoły

Podstawowej nr 1 w Opolu

Dzieci odegrały też dwa chanty: THE TEACHER’S SLEEPING i DO YOUR HOMEWORK:

A uczennice kółka teatralnego dla całego grona pedagogicznego zaśpiewały piosenkę zespołu ABBA Mamma Mia.

Na wieczór wigilijny zorganizowany dla dyrektorów szkół przygotowaliśmy przedstawienie „The Snowman” (Bałwanek)

Były też kolędy w języku angielskim: