WYDAWANIE DUPLIKATÓW ŚWIADECTW SZKOLNYCH

I  DUPLIKATÓW LEGITYMACJI SZKOLNYCH

1.      Podstawa prawna

Na podstawie § 19, pkt. 3 Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 14 marca 2005 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności (Dz. U. z 2005r., Nr 58, poz. 504 ze zmianami)

„Za wydanie duplikatu świadectwa, dyplomu, zaświadczenia i indeksu oraz za legalizację dokumentu przeznaczonego do obrotu prawnego z zagranicą pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu. Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej lub legitymacji przedszkolnej dla dziecka niepełnosprawnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od poświadczenia własnoręczności podpisu. Opłatę wnosi się na rachunek bankowy wskazany odpowiednio przez dyrektora przedszkola, szkoły, komisji okręgowej, kuratora oświaty lub organ dokonujący odpowiedniej czynności”

2.      Wymagane dokumenty:

Duplikat świadectwa szkolnego:

- wniosek o wydanie duplikatu świadectwa wraz z numerem telefonu

- potwierdzenie dokonania wpłaty na konto – 26zł

/zgodnie z załącznikiem do Ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej „Wykaz przedmiotów opłaty skarbowej, stawki tej opłaty oraz zwolnienia” (Dz. U. z 2006r., Nr 225, poz. 1635)/

Duplikat legitymacji szkolnej:

- wniosek o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej

- potwierdzenie dokonania wpłaty na konto – 9zł

- aktualne zdjęcie ucznia podpisane na odwrocie

3. Konto szkoły:

PKO BP S.A.

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

IM. OBROŃCÓW WESTERPLATTE

45 – 059 OPOLE, PL. DASZYŃSKIEGO 3

4. Miejsce złożenia dokumentów:

Dokumentację należy złożyć w sekretariacie szkoły lub przekazać drogą pocztową na niżej podany adres

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

Im. Obrońców Westerplatte

45 – 059 Opole

5. Termin i sposób załatwienia

Duplikat świadectwa szkolnego:

1)      jeżeli przedłożony wniosek zawiera informacje duplikat wydaje się bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż do 14dni.

2)      duplikat wystawia się na druku obowiązującym w okresie wystawienia oryginału lub na formularzu zgodnym z treścią oryginalnego dokumenty

3)      na duplikacie nie umieszcza się fotografii

4)      duplikat zawiera:

-      na pierwszej stronie u góry wyraz „DUPLIKAT”

-      dane  zgodne z dokumentacją pedagogiczną

-      nazwiska i imiona osób, które oryginał podpisały lub stwierdzenie ich nieczytelności

-      datę wystawienia duplikatu

-      podpis osoby upoważnionej

-      pieczęć urzędową

5)      jeżeli nie została przedłożona dokumentacja zgodnie z pkt 2 wnioskodawca zostaje powiadomiony o możliwości uzupełnienia

Duplikat legitymacji szkolnej:

1)      jeżeli przedłożony wniosek zawiera informacje duplikat wydaje się bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż do 3dni.

2)      duplikat wystawia się na obowiązującym druku,  u góry dopisuje się wyraz „DUPLIKAT”

PKO BP S.A.

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1