Szermierka

W naszej szkole prowadzone są zajęcia z szermierki dla dzieci klas I-III.  Uczniowie mają do dyspozycji plastikowe maski oraz florety a także białe ubrania szermiercze. Uczą się szermierczej pracy  nóg, podstawowych działań szermierczych z bronią, ćwiczą indywidualnie z nauczycielem, prowadzą walki treningowe w stylu turniejowym.

Uprawianie szermierki wymaga i kształtuje wiele nawyków ruchowych, cech, procesów psychicznych i umiejętności. Wyrabia takie cechy motoryczne jak: błyskawiczna orientacja, umiejętność podejmowania celowych decyzji w złożonych i ustawicznie zmieniających się sytuacjach walki, upór w dążeniu do zwycięstwa itd...

Celem szermierki jest trafić przeciwnika nie będąc przy tym trafionym.

Trzymając w ręku floret, szpadę lub szablę będziesz próbował przechytrzyć przeciwnika prowadząc interesującą grę przewidywania i wprowadzania w błąd. Nie zawsze będzie lekko, ale i dla Ciebie zaświeci słońce. Możesz być  mały, gruby a nawet piegowaty – jeśli będziesz sprytny – masz szanse na zwycięstwo.

Spróbujesz?